עכבר בבית מה עושים?

חצות הלילה. אתם מתעוררים ושומעים רחשושים במטבח. אתם מדליקים את האור ולא רואים כלום. ככה במשך כמה ימים, עד שיום אחד אתם שמים לב שיש אריזת אוכל פתוח באחד המדפים ועכשיו כבר ברור מעל לכל ספק – יש עכבר בבית, מה עושים?

עכברים מכת מדינה

קודם כל אין טעם להילחץ. אתם לא היחידים שמצאו עכבר בבית ושוקלים מה לעשות? עכברים יכולים להיכנס לבתים פרטיים, לדירות, לרבי קומות ואפילו למגדלי משרדים.

איך הם עושים את זה? דרך הביוב, דרך חורים ביסודות, בקירות, במרצפות ואפילו דרך דלתות. לא הרבה יודעים אבל לעכברים יש ציפורניים חדות שעוזרות להם לטפס על קירות חיצוניים מחוספסים ועל ענפים גבוהים. מכאן ועד החלון שלכם – המרחק הוא קצר.

3 סימנים לכך שיש עכבר בבית

עכברים, כמו כל המזיקים, מחפשים אחר תנאי חיים מתאימים כמו מים, מזון ומקום מסתור. ואם התנאים הללו מתקיימים אצלכם, לא יעבור זמן רב עד שתחשדו שיש לכם עכבר בבית. קיימים 3 סימני עיקריים להימצאותו של עכבר בבית:

  1. גללים – אם מצאתי גרגרי אורז שחורים, ברחבי הבית דעו שאלה גללים של עכברים. רב האנשים מוצאים אותם מאחורי הרהיטים, מתחת לכיור או בסמוך למזונות פתוחים. במידה והגללים שמצאתם עבים יותר וגדולים יותר, דעו שיש לכם בבית חולדה ולא עכבר ומוטב לבצע הדברת מזיקים כמה שיותר מהר.
  2. טביעות רגליים לאורך הקירות – עכברים נוהגים לרוץ מהר בחיבור שבין הקירות לרצפה. במהלך הלילה תוכלו להאיר על החיבורים או לפזר שם מעט קמח ולראות אם בבוקר נוצרו טביעות רגליים.
  3. כרסום – מלבד מזון עכבר בבית יכרסם חפצים נוספים כגון רהיטים, חוטי חשמל, נעליים ואפילו צעצועי פלסטיק.

עכבר בבית – לכידה בשיטת עשה זאת בעצמך

אחת השיטות המובילות, המוכרות וההומיניות ללכידת עכבר בבית כמובן להשתמש במלכודת ביתית.

את המלכודת תוכלו לקנות בכל בטמבוריה או באחד מסניפי הרשת לתחזוקת הבית. כל מה שתצטרכו הוא להניח אותה עם מעט גבינה באחד הארונות ולהמתין. לפעמים ההמתנה תהיה עניין של כמה שעות ולפעמים כמה ימים. על מנת לזרז את התהליך תוכלו להחביא מספר מלכודות ברחבי הבית.

אך עוד לפני שהנחתם את המלכודות ועל מנת שהעכבר יתפס במלכודת, מומלץ שתאטמו קודם את כל החורים, החריצים ופתחים בבית מהם אותו עכבר היה יכול להיכנס. בנוסף, מומלץ לזרוק מאכלים פתוחים שאינם ארוזים ואטומים לריחות כך שעכברים נוספים לא יתפתו להגיע אל הבית שלכם.

אם לא הצלחתם ללכוד את העכבר בעזרת מלכודת ביתית, זה הזמן ליצור קשר עם חברת שבח הדברות המבצעת הדברה בקיסריה, הדברה בחדרה, הדברה בזיכרון יעקב ובערים נוספות בסביבה.

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים

פשפשים הם חרקים קטנים הניזונים מדם של בני אדם ובעלי חיים. הם נפוצים בכל העולם ויכולים לגרום לנזקים בריאותיים ואי נוחות רבה. הפשפשים בולטים בחדקם

קרא עוד »
הדברה בחריש

הדברה בחריש

חריש היא עיר יחסית חדשה במדינת ישראל ונמצאת בקרבת צמחייה, ולכן ההיתקלות במזיקים בעלת פוטנציאל גבוהה יותר. כפי שקורה בערים רבות, גם כאן מתמודדים התושבים

קרא עוד »
× ייעוץ בחינם!