הדברת תיקנים

סובלים מתיקנים בבית? יש לכם ג'וקים בבית ? הזמינו הוים הדברת תיקונים אצל שבח הדברות ושימו סוף למזיקים.

שבח הדברות מומחים בביצוע הדברת תיקנים בבית ובחוץ, הדברה מקצועית ומהירה.

  • מדביר תיקנים מוסמך
  • שירות מקצועי ואמין
  • הדברת תיקנים מכל הסוגים, טיפול ומניעה.

הדברת תיקנים בחומרים על בסיס טבעי

מפגש עם תיקנים בבית הוא בהחלט לא מסוג המפגשים שאף אחד מייחל לו, מפגש עם כמה תיקנים בהחלט יוציא הרבה אנשים משיוויי משקל, ויכול לעורר תחושת בחילה,לחץ וחרדה.
אך כדאי לזכור שגם כאשר אתם נמצאים בלחץ מהמצב וקוראים למדביר לביצוע הדברת תיקנים באזור מגוריכם, כדאי תמיד לבדוק באילו חומרים מתכוון המדביר להשתמש והאם הם מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. אנו בשבח הדברות משתמשים בטכלוגיות הדברה מתקדמות ויעילות במיוחד, שלאחריהן לא תמצאו ג'וק אחד בביתכם, והחומרים בהם אנו משתמשים הינם על בסיס טבעי, ומאושר ע"י המשרד להגנת הסביבה.

אחריות לאחר הדברת תיקנים

במהלך כל הדברת תיקנים שאנו מבצעים בשבח הדברות, אנו בודקים את שטח הבית או איזור המגורים, מחפשים את מקורות הכניסה והמסתור של התיקנים ומקפידים לבצע הדברה מקיפה בכל המקורות מהם עלולים להגיע התיקנים לרבות פתחי ביוב, אנו בשבח הדברות מתחייבים שלאחר ההדברה לא תמצאו אפילו לא תיקן אחד, ומעניקים תקופת אחריות על כל הדברה שאנו מבצעים. במידה ותמצאו תיקנים, לאחר הדברת התיקנים אנו מתחייבים להגיע ולבצע שוב את ההדברה.

סוגי תיקנים

תיקן אמריקאי (Periplaneta Americana)

אורך תיקן אמריקאי בוגר נע בין 3-4.5 ס"מ.

גוף התיקן האמריקאי מאורך וצבעו אדמדם. בעל מחושים ארוכים ובעל כנפיים מפותחות המאפשרות לו יכולת תעופה למרחקים ארוכים וחדירה לבתים. התיקן האמריקאי נפוץ בכל חלקי הארץ ונמצא במקומות בהם האדם מקיים שגרת חיים. התיקן האמריקאי פעיל בכל השנה אך פעילותו מורגשת כאשר הטמפרטורות עולות מעל 17 מעלות (בעיקר בחודשי האביב והקיץ)

התיקן האמריקאי בעל גלגול חסר. נקבת התיקן מטילה "תיקים" קטנים (כ- 8 מ"מ) בצבע כהה שבתוכם נמצאים בין 10-16 ביצים. נקבת התיקן מטילה במשך חייה מעל ל- 40 תיקים אותם היא מדביקה בחריצים, סדקים ובנקודות אותם קשה לאתר.

סביבת המחייה העדיפה על התיקן האמריקאי בעל לחות גבוהה וטמפרטורה גבוהה. התיקנים פעילים בסביבה חשוכה. התיקנים האמריקאים חיים במגוון רחב של מקומות ולכן הם נחשבים מזיקים תברואיים ואסטטיים.

תיקן גרמני (Blatella germanica)

אורכו של תיקן גרמני בוגר נע בין 12-15 מ"מ.

צבע התיקן חום בהיר. ניתן להבחין בשני פסים חומים כהים הממוקמים בצד העליון (פרק החזה) של התיקן. לתיקן הגרמני (בוגרים) יש כנפיים אך כמעט ולא נעשה בהן שימוש (נדיר לצפות תיקן גרמני בתעופה). בשונה מהתיקן האמריקאי התיקן הגרמני פעיל בכל ימות השנה.

התיקן הגרמני בעל גלגול חסר. נקבת התיקן מטילה תיק ביצים בהיר מאורך (כ-6 מ"מ). מס' הביצים בכל תיק נע בין 35-40 ביצים. נקבת התיקן הגרמני חיה כ- 8 חודשים ובמהלך חייה יכולה להטיל בין 5-9 תיקים אותם היא סוחבת עד סמוך לבקיעת וגיחת הנימפות מהביצים.

סביבת המחייה של התיקן הגרמני בבתים, מטבחים, מפעלים ובהם קיים מזון בשפע. התיקן הגרמני נחשב למזיק תברואי ואסטטי.

תיקן פסים חום (Supella supellectilium)

אורך תיקן פסים חום כ- 15 מ"מ.

צבע גופו חום/צהוב בהיר וניתן להבחין על החזה והכנפיים בפסי רוחב חומים. הנקבה בעלת גוף רחב מאשר הזכר. כנפיה של הנקבה קצרות ואין לה יכולת תעופה. תיקן פסים חום פעיל בעיקר בחודשי האביב והקיץ.

תיקן פסים חום בעל גלגול חסר. נקבת התיקן מטילה במהלך חייה בין 5-9 תיקי ביצים בצבע כהה (כ-5 מ"מ) כאשר בכל תיק ישנם כ-16 ביצים.

סביבת המחייה של תיקן פסים חום בסביבת האדם בבתים (בתוך מגירות, מצד האחורי של תמונות, ארונות בגדים וספריות) ובמחסנים. בנוסף להיותו אוכל כל תיקן פסים חום אוכל גם קרטון ונייר.

מקומות נפוצים בהם נמצאים התיקנים בבית

ישנם כמה מקומות נפוצים בהם עלולים תיקנים להימצא בבית, ובחלק מהמקרים גם להקים קן:

ג'וקים במזגן

תיקנים יכולים להימצא ולהיכנס לביתכם דרך המזגן, אשר מהווה מקום נוח עבור התיקנים שכן הגישה למזון הינה נוחה, האקלים של המזגן בעיקר בחודשים קרים, הינו חמים ונוח עבור תיקנים, והלכלוך אשר מצבר בפילטר גם יכול להפוך למזון עבור התיקנים. במקרים בהם מגלים תיקנים באזור המזגן מומלץ לבצע הדברת תיקנים בהקדם, לאור העובדה שמזגן יכול להיות קרקע פוריה לתיקנים להקים קן ולהתרבות, מחזה שכזה יכול להיות מעורר אימה אצל חלק מהאנשים וכדאי לפעול כמה שיותר מהר.

ג'וקים בפתחי ביוב

פתחי הביוב במטבח ובחדרי הרחצה יכולים גם כן להיות מקור לכניסה של תיקנים לביתכם, מומלץ לנקות אחת לתקופה את פתחי הביוב במים רותחים ואקונמיקה בכדיי להרחיק משם תיקנים. במקרים בהם נוצר קן יש לקרוא למדביר ולבצע הדברה נגד מזיקים.

ג'וקים במטבח

ג'וקים בחלק גדול מהמקרים יכולים להימצא במגוון מקומות במטבח, כגון ארונות המטבח, מתחת לכיור, במכונות קפה, תנור ומיקורגל, לג'וקים נוח מאוד להימצא באזור המטבח שכן המזון הופך מאוד נגיש עבורם. מומלץ לרוקן את פחי האשפה בעיקר אם גיליתם ג'וק באזור המטבח, לשטוף היטב את הכלים, ולהשתמש בפתיונות על השיש לצורך הדברה והרחקה של התיקנים, במידה ואתם מגלים תיקנים בתדירות גבוהה, מומלץ לבצע הדברת תיקנים מקצועית ע"י מדביר מוסמך.

למה חשוב לבצע הדברת תיקנים, האם הם רק מזיקים פשוטים?

תיקנים הם לא רק מזיקים פשוטים; הם יצורים בעלי גמישות גבוהה שקיימים כבר מיליוני שנים. עם למעלה מ-4,000 מינים ברחבי העולם, חרקים אלו הסתגלו לסביבות שונות וידועים ביכולתם לשרוד בתנאים קשים. התאמות אבולוציוניות של ג'וקים. ההתאמות האבולוציוניות שלהם הפכו אותם למומחים במציאת מזון, מים ומחסה הן בסביבות טבעיות והן בסביבות מעשה ידי אדם. סיכונים בריאותיים הקשורים לג'וקים. מעבר להיותם מטרד, ג'וקים מהווים סיכונים בריאותיים חמורים לבני אדם. הם יכולים לשאת ולהעביר מחלות, חיידקים וטפילים, ולזהם מזון ומשטחים בתהליך. ג'וקים כאינדיקטורים להיגיינה לקויה. נוכחות של ג'וקים בבית או בעסק היא לעתים קרובות סימן להיגיינה ותברואה לקויים. היכולת שלהם לשגשג בחללים מלוכלכים ומבולגנים הופכת אותם לדגל אדום עבור סכנות בריאותיות פוטנציאליות ובעיות ניקיון. הבנת הביולוגיה וההתנהגות של ג'וקים חיונית בניהול יעיל של נגיעות ומניעת בעיות עתידיות.

סימנים של נגיעות ג'וקים: האם אתה חולק את החלל שלך עם אורחים לא רצויים ?

ג'וקים הם מאסטרים בהסתתרות בצל, מה שהופך את זה למאתגר לזהות את נוכחותם עד שהמדבקה הפכה חמורה. עם זאת, ישנם מספר סימנים שיכולים להעיד על מכת תיקנים בבית או בעסק. הסימן הנפוץ ביותר הוא מראה של מקקים חיים המתרוצצים על פני רצפות, קירות או משטחים, במיוחד בלילה כשהם פעילים ביותר. בנוסף, מציאת תיקנים מתים או השלדים החיצוניים שלהם שהושלכו באזורים חשוכים ומבודדים כמו ארונות, ארונות או מאחורי מכשירי חשמל היא אינדיקציה ברורה לזיהום.

סימן מובהק נוסף של נגיעות תיקנים הוא נוכחותם של הגללים שלהם, המזכירים כדוריות קטנות וכהות או כתמי פלפל. ניתן למצוא גללים אלו לעיתים קרובות באזורים בהם מקקים תכופים, כגון ליד מקורות מזון או בפינות ובנקיקים. יתרה מכך, ריח מעופש ומגעיל המתמשך באוויר עלול להעיד על נוכחות של ג'וקים, שכן הם משחררים פרומונים שעלולים ליצור ריח לא נעים באזורים נגועים בכבדות. אם אתה מבחין באחד מהסימנים הללו בחלל המגורים או העבודה שלך, חיוני לנקוט בפעולה מיידית לטיפול בהדבקה לפני שהיא תתפשט עוד יותר ומהווה סיכון גדול יותר לבריאות ולרווחתך.

מניעה עדיפה על הדברת תיקנים

שמירה על ביתך נקי מתיקנים דורשת גישה פרואקטיבית למניעת נגיעות לפני התרחשותן. התחל על ידי שמירה על מרחב מחיה נקי ונטול עומס, שכן תיקנים נמשכים למקורות מזון ונקודות מסתור. נקה בקביעות נזילות, פירורים ופסולת מזון, ואחסן מזון במיכלים אטומים כדי למנוע מג'וקים גישה נוחה להזנה. אטום סדקים, חריצים ונקודות כניסה סביב דלתות, חלונות וצינורות כדי לחסום כניסות פוטנציאליות לג'וקים. שקול התקנת מטאטאי דלתות ותיקון מסכים כדי לחזק עוד יותר את ההגנות של הבית שלך מפני פולשים לא רצויים אלה. עסוק בבדיקות שגרתיות של אזורים חשוכים ולחים כמו מרתפים, עליות גג ומתחת לכיורים, שכן אלו הם בתי גידול מעולים לשגשוג של ג'וקים. על ידי יישום אמצעי מניעה אלו ושמירה על עמידה ערנית נגד ג'וקים, ניתן להפחית משמעותית את הסבירות להדבקות וליהנות מסביבת מגורים נטולת מזיקים.

לסיכום, הדברת תיקנים היא תהליך רב-גוני המשלב הבנת הביולוגיה של מזיקים אלו, זיהוי סימני נגיעות, יישום שיטות הדברה יעילות ושמירה על אמצעי מניעה. חיוני לפעול במהירות כדי למנוע כל סיכונים בריאותיים או נזקים מבניים. זכרו, עזרה מקצועית זמינה תמיד כדי להבטיח סביבה נטולת ג'וקים.

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים

פשפשים הם חרקים קטנים הניזונים מדם של בני אדם ובעלי חיים. הם נפוצים בכל העולם ויכולים לגרום לנזקים בריאותיים ואי נוחות רבה. הפשפשים בולטים בחדקם

קרא עוד »
הדברה בחריש

הדברה בחריש

חריש היא עיר יחסית חדשה במדינת ישראל ונמצאת בקרבת צמחייה, ולכן ההיתקלות במזיקים בעלת פוטנציאל גבוהה יותר. כפי שקורה בערים רבות, גם כאן מתמודדים התושבים

קרא עוד »
× ייעוץ בחינם!