הדברת פשפש המיטה

כשאנחנו שומעים את המילה פשפשים לרב אנחנו חושבים על כלב המגרד באוזן או חתול רחוב מלוכלך, אך למעשה יש גם פשפשים עלינו בני האדם. האמת היא שהם לא נמצאים עלינו בדיוק, אלא מאוד מאוד קרוב – במיטה ובמצעים שלנו. לכן הם זכו לשם פשפשי המיטה.

מה הם פשפשי המיטה?

מדובר בחרקים קטנים הנמצאים בבית והם ניזונים מדמם של בני האדם על ידי נשיכה המרגישה כעקיצה קטנה. לפשפש המיטה יש גלגול חיים הבנוי משלושה שלבים:

שלב ראשון  – שלב הביצה

שלב שני – שלב הנימפה (פשפשי המיטה יהיו בצבע שחור או חום ובגודל הנע בין 1 מ"מ ל- 4 מ"מ).

שלב שלישי  – שלב הבגרות (פשפשי המיטה יהיו בצבע חום צהבהב וגודלם יהיה כ- 5 מ"מ).

עקיצות פשפשי המיטה

פשפשי המיטה פעילים בעיקר בשעות הלילה או כשהתאורה בחדר חשוכה. לאחר שעקצו את העור, הם יונקים את הדם במשך מספר דקות. לאחר ששבעו הם חוזרים אל  מקום המסתור שלהם עד שהרעב יתעורר שוב.

פעולת העקיצה גורמת לאיזור להיות נפוח, מגרד ואדמומי, אך לאחר מספר שעות הוא חוזר לעצמו ללא סימן. לכן, אנשים מתעוררים בבוקר וכלל לא יודעים שנעקצו.

אך עבור אנשים אחרים הסובלים מאלרגיות שונות, קיימת סכנה גדולה בעקיצות אלה ולכן הדברת פשפש המיטה חייבת להיעשות במהירות האפשרית.

למעשה, לכל אדם שני יש רגישות מסוימת לעקיצות פשפש המיטה ובמקרים מסוימים עקיצה אף יכולה להוביל להלם אנפילקטי ואף למוות.

שיטות להדברת פשפש המיטה 

לצורך הדברת פשפש המיטה יש צורך בביצוע הדברה מקיפה של המיטה והאזור, אך מדובר בטיפול המצריך מספר ביקורים בכדי למגר את פשפש המיטה ואת הביצים שלו.

פעולת ההדברה מתחילה למעשה בבדיקה של כל חדרי הבית, הרהיטים, המיטות, המזרונים, הספות וכל חפץ אשר פשפש המיטה נוטה להתחבא בו.

בשלב הבא, שואבים בעזרת שואב אבק תעשייתי את כל המקומות בהם אותרו פשפשי המיטה.

ובשלב האחרון מנקים את כל האיזורים הבעייתים בעזרת קיטור יבש הקוטל את פשפשי המיטה ואת הביצים שעדיין נותרו בבית לאחר השאיבה. אך קיים חיסרון לשימוש בקיטור היבש והוא היעילות לטווח הקצר. לכן, פעמים רבות נאלצים לחזור על הפעולה מספר פעמים.

בכדי להגיע לרמת טיפול מקסימלית ובכדי להימנע מחזרתם של פשפשי המיטה אל הבית, מבצעים גם ריסוס בחומרים על בסיס טבעי. כל החומרים בהם נעשה שימוש בשבח הדברות הינם חומרים המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. ונמצאים בטוחים ויעילים להדברת פשפש המיטה.

לסיכום, אם אתם מתגרדים בלילה, אם שמתם לב לנקודות חומות או שחורות על המצעים ככל הנראה אתם סובלים מפשפשי המיטה. מומלץ שתקדימו לטפל בבעיה ותזמינו עוד היום מדביר מקצועי בעל רישיון מהמשרד להגנת הסביבה.

הדברה בטוחה של פשפש המיטה

שבח הדברות מבצעים פעולות הדברה בחדרה והסביבה לרבות הדברה של פשפש המיטה ומזיקים נוספים, כל חומרי ההדברה הינם חומרים אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה ועברו בדיקות בטיחות קפדניות ומקיפות לצורך הדברה בטוחה של מזיקים. שבח הדברות מחזיקים ברשיון מדביר מורשה.

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים

פשפשים הם חרקים קטנים הניזונים מדם של בני אדם ובעלי חיים. הם נפוצים בכל העולם ויכולים לגרום לנזקים בריאותיים ואי נוחות רבה. הפשפשים בולטים בחדקם

קרא עוד »
הדברה בחריש

הדברה בחריש

חריש היא עיר יחסית חדשה במדינת ישראל ונמצאת בקרבת צמחייה, ולכן ההיתקלות במזיקים בעלת פוטנציאל גבוהה יותר. כפי שקורה בערים רבות, גם כאן מתמודדים התושבים

קרא עוד »
× ייעוץ בחינם!