הדברת עכברים

אולי בסרטים מצויירים של דיסני, הם חמודים ומתוקים, מדברים ולפעמים גם שרים, אבל במציאות אנחנו ממש לא מחייכים כשאנחנו פוגשים אותם ואנחנו מתכוונים כמובן אל העכברים.

שיטות שונות להדברת עכברים

רב האנשים שנתקלים בעכבר בבית, במסעדה או במשרד מיד צועקים ועולים על כסא. אך לאחר שהם נרגעים, הם מבינים שאין ברירה וחייבים להרחיק את העכבר מהמקום ועדיף לעשות את זה כמה שיותר מהר. האמיצים שבינינו רוכשים מלכודת דבק לעכברים באחת מחנויות הבניין ומציבים אותה באחד מחדרי הבית.

העכברים נלכדים במלכודת ולרב מתים מרעב וצמא לאחר כמה ימים. במידה ואתם רוצים לפנות את המלכודת, שימו לב שהעכבר אכן מת. לא הייתם רוצים להסתכן בנשיכה מעכבר רעב וכועס.

שיטת נוספת להדברת עכברים היא על ידי ריסוס עכברים, בדומה למקקים. אך אם הריסוס הורג את המקקים, הוא לא הורג את העכברים אלא רק מרחיק אותם מהמקום.

השיטה השלישית היא על ידי הטמנת פיתיון רעיל בתוך תיבה. העכבר מריח את הפיתיון, נכנס אל התיבה, אוכל את הפיתיון שלאחר כמה ימים הורג אותו. לשיטה זו שני חסרונות: הראשון הוא שלא ידוע איפה ומתי העכבר ימות, כך שאתם עלולים למצוא את עצמכם עם פגר של עכבר באחד מחדרי הבית. החיסרון השני הוא שעליכם לפנות את הפגר וזה לא דבר נעים.

השיטה האחרונה להדברת עכברים בבית נעשית על ידי שימוש במלכודת חשמלית. בדומה לשיטת הפיתיון הרעיל, גם במקרה זה העכבר נכנס אל תיבה אך היא נסגרת אחריו ומיד מפעילה זרם חשמלי שהורג את העכבר. מדובר במוות מהיר, אך גם כאן מוטלת על בעלי הבית המשימה הלא נעימה של פינוי הפגר. זו כמובן שיטת ההדברה היקרה ביותר.

היות ולכידת עכברים אינה דבר נעים, על אחת כמה וכמה אם צריך לפנות פגר מהבית, אנשים רבים בוחרים במדביר מקצועי שיבצע הדברת עכברים מקצועית.

תוך כמה זמן לאחר הדברת עכברים לא תראו עוד עכברים?

בניגוד לסרטים של דיסני, אין לנו אפשרות להניף מטה של קסם ולהעלים את הסרטים. העלמת העכברים לחלוטין תלויה למעשה בכמות העכברים הנמצאים בבית ובסביבתו.

ככל שיהיו יותר עכברים, כך ההדברה תימשך יותר זמן. לרב, מדובר בכמה ימים היות והדברת עכברים תשלב בין שיטות ההדברה השונות.

חשוב לדעת

על מנת להיפטר מהעכברים בצורה יעילה חשוב לשאול את המדביר המקצועי באיזו שיטה הוא משתמש. רב המדבירים נוהגים לשלב מספר שיטות הדברה על מנת להיפטר מהעכברים הנמצאים בתוך הבית וגם מהצאצאים הנמצאים במחילות בסביבת הבית.

בין אם אתם מזמינים הדברה בחדרה או בכל עיר אחרת בארץ, חשוב שתוודאו עם המדביר שיש לו רישיון הדברה תקף מהמשרד להגנת הטבע.

איך ניתן למנוע את חזרת העכברים לאחר ההדברה?

הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאין מים או שאריות מזון פתוחים או נגישים לעכברים בארונות ובחדרי הבית. בנוסף, ניתן לפזר בבית ריחות הדוחים עכברים כגון שמן מנטה, פלפל, ציפורן וריח של פלפל קאיין. חשוב לחזור על הפעולה מדי כמה ימים.

לסיכום, אם נתקלת בעכבר או אפילו שניים – אל תדאגו. התקשרו אל מדביר מקצועי עוד היום והשאירו לו את העבודה.

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים

פשפשים הם חרקים קטנים הניזונים מדם של בני אדם ובעלי חיים. הם נפוצים בכל העולם ויכולים לגרום לנזקים בריאותיים ואי נוחות רבה. הפשפשים בולטים בחדקם

קרא עוד »
הדברה בחריש

הדברה בחריש

חריש היא עיר יחסית חדשה במדינת ישראל ונמצאת בקרבת צמחייה, ולכן ההיתקלות במזיקים בעלת פוטנציאל גבוהה יותר. כפי שקורה בערים רבות, גם כאן מתמודדים התושבים

קרא עוד »
× ייעוץ בחינם!