הדברת נמלים

בישראל פועלת נמלת האש הקטנה, שהגיעה לאזורנו מדרום אמריקה. לראשונה התגלתה בשנת 2005 בקיבוץ אפיקים בעמק הירדן ומאז מתפשטת לכל חלקי הארץ. התפשטות נמלת האש הקטנה לאזורים שונים מתבצעת בקלות, לרוב על ידי בני האדם (העברת סחורות בחקלאות ובתעשיית העץ).

מומחים בהדברת נמלים

אנחנו בשבח הדברות מומחים בריסוס והדברת נמלים . חשוב שתדעו כי אחד הגורמים המוכרים כגורם לתפוצה של נמלת האש הקטנה הוא עציצים שמקורם במשתלות מאחר והנמלים בונות את הקינים בתוך עציצים בסביבה לחה.  על כן טיפ קטן לחובבי הנוי שאוהבים לטפח גינות. כאשר אתם קונים עציצים ושתילים ממשתלה יש לשים לב שהם לא נגועים בנמלת האש הקטנה. בכך אפשר למזער את הסיכויים שבגינתכם היפה תצוץ לה הנמלה ותשתלט על כל חלקה יפה.  איך נזהה נמלת אש קטנה שמטיילת לנו בגינה?

גודל נמלת האש הקטנה נע בין 1-1.1 מ"מ וצבעה אדום-כתום. המלכה שתפקידה להקים קן ולהטיל ביצים מגיעה עד לגודל של 2 מ"מ.  פעילות הנמלה: אפשר למצוא את נמלת האש הקטנה כמעט בכל מקום מחוץ לבית: בחצרות, גינות, גינות ירק, מסביב ובתוך בריכות שחייה ועל עצים. בקיץ הנמלים גם חודרות אל תוך הבתים בחיפוש אחר מזון לכן מתקבלות תלונות רבות על עקיצות נמלים לאחר ישיבה על הספות בסלון, בפינות אוכל וגם בחדרי השינה. נמלת האש עוקצת לא רק בני אדם אלא גם חיות מחמד ובעלי חיים אחרים.   מה ניתן לעשות כשמתגלה הנמלה בגינה?  ישנם היום תכשירים רבים בישראל לקהל הרחב המבוססים על פיתיון רעיל שיעילותם גבוהה. התכשיר מגיע בצורת גרגירים אותם אוספות הנמלים אותם לקן. הפועלות והמלכה בראשן אוכלות את הפיתיון וכך מחוסל הקן. במקרים של נגיעות קשה בשטח מומלץ להזמין מדביר בעל רישיון הדברה מתאים לביצוע ניטור מקיף ויפעל בהתאם.

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים

פשפשים הם חרקים קטנים הניזונים מדם של בני אדם ובעלי חיים. הם נפוצים בכל העולם ויכולים לגרום לנזקים בריאותיים ואי נוחות רבה. הפשפשים בולטים בחדקם

קרא עוד »
הדברה בחריש

הדברה בחריש

חריש היא עיר יחסית חדשה במדינת ישראל ונמצאת בקרבת צמחייה, ולכן ההיתקלות במזיקים בעלת פוטנציאל גבוהה יותר. כפי שקורה בערים רבות, גם כאן מתמודדים התושבים

קרא עוד »
× ייעוץ בחינם!