הדברת יתושים

יתושים מעופף אשר הרבה אנשים שואלים את עצמם למה הם קיימים בכלל? מעופף שמציק לנו והעקיצות שלהם בהחלט לא נעימות לפעמים אפילו מגרדות וצורבות במיוחד.
אך הבעיה היותר גדולה ביתושים איננה רק העקיצה והגירוד אלא שיתושים נחשבים למפיצי המחלות המשמעותיים ביותר בעולם.
שבח הדברות מתמחים בהדברת יתושים בבתים, גינות, ובמוסדות.

הדברת יתושים מתחילה במציאת אזורי הקינון והטלת הביצים

במידה ויש הרבה מאוד יתושים באזור מגוריכם, רק הדברת יתושים לא תספיק לפתור את הבעיה ללא מציאת מקור הבעיה.
כאשר מדברים על תפוצה גבוהה של יתושים, ראשית נדרשת הבנה כיצד יתושים מתרבים – נקבת היתוש מטילה ביצים במקומות בהם יש מים עומדים. זה יכול להיות נחלים ואגמים או כל מקור של מים עומדים, אפילו מקומות כגון: מים שעומדים אצלכם בגינה, בקערת עציץ עם מים, ואפילו בקערת השתייה של חיות המחמד שלכם( פחות נפוץ אך אפשרי) לכן לפניי שמתחילים תהליך הדברה כדאי למצוא את מקור המים העומדים ואת אזור הקינון של היתושים ושם לבצע את תהליך ההדברה. כאשר המטרה הינה ברורה – הדברת יתושים שמטרתה המרכזית היא לעקור את הבעיה מן השורש, ושלא תחזור על עצמה לאחר הדברת היתושים.

יתושים – מעופפים מפיצי מחלות

אז זה נכון שברוב המקרים עקיצת יתוש היא פשוט מגרדת ולא נעימה, אך עקיצת היתוש עלולה להיות גם מחוללת מחלות, שכן היתוש, מוצץ דם לא רק מבניי אדם אלא גם מבעליי חיים, ובכך יכול לשאת עליו מגוון רחב של מחלות, כמו מלריה קדחת הנילוס ושושנת יריחו ( את שושנת יריחו מפיץ זבוב החול נפוץ בעיקר בערבה),מדיי שנה ישנה תמותה בין 700-800 אלף בני אדם אשר מתים כתוצאה של העברת מחלות מיתושים. עם זאת אין צורך להילחץ מכל עקיצה של יתוש, שכן יתושים פעילים בחודשי הקיץ ונדיר מאוד לא להיתקל בהם. כן יש צורך לפעול באופן נחוש ומיידי באזורים בהם ישנה כמות גדולה של יתושים, ויש צורך בהדברת יתושים בכדיי לעצור את התפשטותם והדברה של איזורי הקינון.

הדברת יתושים
הדברת יתושים

שלבי ההתפתחות של היתוש

כדאי להבין את השלבים בהתפחותם של יתושים בשלב הראשון לאחר הטלת הביצים היתוש הוא גולם, בשלב השני יתוש הופך לזחל ובשלב האחרון היתוש הופך למעופף הטורדני והעוקצני ממנו אנו סובלים. יתושים זכרים גם בשלב בו הפכו ליתושים אינם עוקצים וניזונים מדם של בניי אדם ובעליי חיים וניזונים מצוף של צמחים. אל היתושה הנקבה אפשר לכוון את החיצים שכן בניגוד ליתוש הזכר היתושה ניזונה מדם של בעליי חיים, ובניי אדם. אשר מספקים לה את החלמון להטלת הביצים, וליצירה של שושלת נוספת של יתושים.

סוגי יתושים נפוצים בישראל

ישנם מספר סוגי יתושים אשר נפוצים בישראל

  • כולכית מצויה – היתוש הנפוץ ביותר, זה שלרוב אנו פוגשים צבעו חום, לרוב המפגשים עם יתוש זה יהיו בלילה, יכול להגיע למרחקים של בין 2-10 ק"מ.
  • יתוש אנופלס – לרוב יימצא בטבע במקומות עם מקורות מים טבעיים ובביצות, גורם מרכזי בהפצת מחלת המלריה. יכולת תעופה גבוהה אשר מאפשרת לו להגיע למרחק רב.
  • יתוש הטיגריס האסייתי – היתוש היותר מפורסם בשנים האחרונות בתור כזה שמעביר מחלות, תוכלו לזהות אותו לפי הפסים השחורים שעל גופו. שעות הפעילות של היתוש בעיקר בצהריי היום, עקיצתו יותר יותר צורבת, יכול להטיל ביצים בתוך עציצים קערות מים, שלוליות בגינה וכל מקום אשר בו יש אפילו מעט מים עומדים, מעביר מחלות כגון קדחת הנילוס.
  • זבוב החול – מצוי בעיקר באזור ים המלח והערבה, יתוש שניזון בעיקר מדם של שפניי סלע, אך עוקץ גם בניי אדם, עלול להעביר מחלות כגון שושנת יריחו.

    הדברת יתושים זה שבח הדברות

אצלנו בשבח הדברות אין פשרות, אנו לא נעזוב את המקום עד אשר נמצא בדיוק את מקורות הקינון של היתושים ונבצע הדברת יתושים מלאה אשר תשא תוצאות מיידיות.
חומריי ההדברה בהם אנו משתמשים לצורך הדברה של יתושים הינם חומרי הדברה אשר מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה.
אחריות מלאה על ההדברה ובכל מקרה בה המטרד יחזור על עצמו אנו נגיע ונבצע את ההדברה מחדש.

הדברת יתושים בחדרה והסביבה

שבח הדברות מבצעים הדברת יתושים באזורים שבין נתניה לזכרון יעקב, האזורים כוללים את נתניה, חדרה, קיסריה,עמק חפר, פרדס חנה, אור עקיבא זכרון יעקב וכל המושבים אשר נמצאים בסביבה. הדברת היתושים מתבצעת בחומרים המתאימים לאקלים האזור ופיקוח המשרד להגנת הסביבה.

אחריות מלאה על הדברת יתושים ומעופפים

ישנם מקרים בודדים בהם ישנו צורך לחזור על ההדברה שכן ההדברה בפעם בראשונה לא ברחיקה לחלוטין את היתושים מן האזור או שהיה עוד קן שלא זוהה בסביבה, ולכן יש צורך לחזור על ההדברה שוב. במידה ועדיין ימצאו יתושים בסביבה אנו מספקים אחריות מלאה על ההדברה ונחזור שוב על ההדברה עד אשר נהיה בטוחים לחלוטין שההדברה אכן היתה יעילה ולא נמצאו עוד מזיקים בסביבה.

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים

פשפשים הם חרקים קטנים הניזונים מדם של בני אדם ובעלי חיים. הם נפוצים בכל העולם ויכולים לגרום לנזקים בריאותיים ואי נוחות רבה. הפשפשים בולטים בחדקם

קרא עוד »
הדברה בחריש

הדברה בחריש

חריש היא עיר יחסית חדשה במדינת ישראל ונמצאת בקרבת צמחייה, ולכן ההיתקלות במזיקים בעלת פוטנציאל גבוהה יותר. כפי שקורה בערים רבות, גם כאן מתמודדים התושבים

קרא עוד »
× ייעוץ בחינם!