הדברת חולדות

סובלים ממכת עכברים בבית או במחסן? שבח הדברת מומחים בהדברת חולדות ומכרסמים

איך נזהה נוכחות של חולדות בבית?

סימנים לנוכחות בבית של חולדות או עכברים הם: סימני כרסום, גללים ושתן.

לחולדות יכולת כרסום גבוהה בזכות השיניים החזקות שלהן. הן מכרסמות כמעט כל חומר למעט חומרי ברזל, בטון וזכוכית  חולדות יכולות לגרום לנזקים גדולים.

כרסום של צינורות מים העשויים פלסטיק (מדיח כלים, תמי 4 מכונת כביסה ועוד) יכול לגרום לנזילה בתוך הבית ולקלקול/הרס המכשיר. חולדות מכרסמות גם בידוד של כבלי חשמל ובכך יכולות לגרום לקצרים ולשריפות בלוחות חשמל ולנזקים במוצרי חשמל כמו למשל מחשבים ביתיים. חולדות מעבירות מחלות כגון: דבר, עכברת, טיפוס מוריני ויכולות להביא להרעלת מזון (סלמונלה). חולדות יכולות לנשוך בני אדם חסרי ישע: תינוקות, זקנים וחולים.

במרבית המקרים לא נראה את החולדה אלא את הגללים. גללים טריים הם בצבע שחור, מבריקים ולחים. כאשר הם מתייבשים צבעם אפור.

חולדות המתקיימות בסביבת בני האדם יש שני מינים: חולדת החוף וחולדה מצויה.

הבדלים בין סוגי חולדות בארץ

חולדת מצויה (עליות) בעלת זנב ארוך יותר מהגוף והראש. הגוף מוארך. האף מחודד. החולדה המצויה בעלת יכולות טיפוס וקפיצה וישנה סבירות גבוהה שנמצא אותה במקומות גבוהים כמו עליית גג או מתחת לגגות רעפים.

חולדת החוף בעלת זנב קצר יותר מהגוף והראש. האף פחוס. בשונה מחולדה מצויה חולדת החוף מתקשה בטיפוס והיכולות שלה נרשמות בשחייה וריצה. סביבת המחייה של חולדת החוף לרוב במקומות נמוכים (מחילות, מערכות ביוב, מתחת למבנים ועוד)

מתי יש צורך בהדברת חולדות?

המצב בו מזהים חולדה בבית הינו מצב מלחיץ ובהחלט לא נעים, יש כאלו שממש יכנסו ללחץ וחלרדות עם זיהוי חולדה בבית. האם זה מוצדק? זה תלוי היכן נמצאת החולדה, האם יש תינוקות או ילדים קטנים בבית שכן חולדות יכולות לתקוף פעוטות וילדים קטנים בשנתם, והאם גם זיהיתם כמות גדולה של גללים אשר מעידים על יותר מחולדה אחת בשטח מגוריכם.
הדרך הטובה והבטוחה ביותר להרחקה והדברה של החולדות מאזור מגוריכם, היא להזמין מדביר שיבצע בדיקה יסודית של מקומות ומקורות התנועה של החולדה, בדיקת פתחי כניסה, ולהעריך מהי כמות החולדות אשר נמצאת בביתכם.

מה כדאי לדעת על חולדות?

ישנם כמה דברים שכדאי לדעת על חולדות:

  1. לרוב עם מצאתם חולדה אחת, סיכוי גבוהה שישנם יותר מחולדה אחת בסביבה שכן חולדות אוהבות להסתובב בזוגות.
  2. לחולדות יש יכולת לכרסם בקירות, ועץ ודרכם להיכנס לתוך בתים.
  3. חולדות יודעות לשחות, ויכולות לעלות דרך תעלות הביוב.
  4. ברגע שחלודות מוצאות אזור מחייה נוח, ומזון נגיש הם ינסו להתרבות, במידה ואתם מזהים מקומות בהם אתם רואים את החולדות מלקטות מזון ושומרות אותו ייתכן, מצב בו הם מנסים להכין קן לגורים אשר כבר נמצאים או עתידים לבוא.
  5. חולדות יכולות לשאת עליהן מחלקות ולכן אין לבוא במגע עימן.

     

פתחי כניסת חולדות

זיהוי פתחי כניסה

אסטרטגיה להדברת חולדות

אסטרטגיית הדברת חולדות

טכנלוגיית הדברת חולדות

טכנלוגיה להדברת חולדות

הדברת חולדות מצריכה חשיבה אסטרטגית

ישנם מגוון רחב של שיטות וטכנלוגיות להדברת חולדות בבית, מלכודות קפיץ, מלכודות כלוב, מלכודות דבק ורעלים, בחירת השיטה להדברת החולדות הינה מהותית וקריטית בתהליך הרחקת החולדות מאזור מגוריכם. על מנת להגיע ליעילות מקסימלית יש צורך להבין ולמפות את אזורי המחייה של החולדות, לנסות לאמוד את כמות החולדות באזור ( חיפוש אחר גללים במגירות האוכל, מאחורי המקרר ובמקומות מסתור נוספים בשטח הבית יכול לתת אומדן עם ישנה רק חולדה אחת או שמדובר על משהו מורכב יותר, וייתכן שישנו קן בביתכם, וגם התאמת המלכודות תיעשה בהתאם.

הדברת חולדות בעסק

חולדה בעסק יכולה בהחלט להיות מטרד משמעותי מאוד. מעבר לעובדה והמחשבה שבמידה וזיהיתם חולדה אז ייתכן ויש יותר מחולדה אחת, ומעבר לעובדה שייתכן מפגש עם החולדה כאשר לקוחות נמצאים בבית העסק, חולדה גם יכול להסב נזק רב לעסק, בין אם מדובר במסעדה שחולדות יכולות לבוא במגע עם האוכל אשר מוגש לסועדים, או בין אם מדובר בחנות אשר החולדות יכולות לכרסם את המוצרים ולפגוע בסחורה, או אפילו חברות הייטק עם מחשבים בהם חולדות יכולות ליצור נזק לתשתיות תקשורת ולכרסם חוטים. 
במצבים בהם ישנם חולדה בבית העסק האפשרות הטובה ביותר היא פנייה מיידית לשירותי הדברת חולדות בכדיי לנטר את מיקום החולדה, ולבחור את האסטרטגייה ואופי הטיפול הנכון והמתאים ביותר לעסק.

מה לא לעשות במידה וזיהיתם חולדה או גללים

במידה וראיתם חולדה, או גללים של חולדה ישנם כמה דברים שלא מומלץ לעשות:

  • לא לנסות ללכוד את החולדה בידיים חשופות שכן החולדה יכולה לנשוך, ולהעביר מחלות בנשיכה.
  • אם זיהיתם גללים ושתן של חולדה, אין לגעת בגללים בידיים חשופות וכמובן שלא לקרב את הידיים לאזור הפנים וקני הנשימה שכן הגללים ושתן החולדה יכולים להעביר מחלות רבות ובינן עכברת.
  • במידה וזיהיתם פתח מסתור של החולדה לא מומלץ להכניס את הידיים לתוך מאורה או פתחים קטנים שכן במקרים כאלה גם תוכלו להינשך ע"י החולדה/ות או לבוא במגע עם השתן או הצואה של החולדה.

פעולות מניעה לאחר הדברת חולדות:

ניתן למנוע את חדירת החולדות והעכברים לבתים לאחר הדברת חולדות על ידי אטימת פתחים דרכם המכרסמים יכולים להיכנס ( חולדה צעירה יכולה להיכנס דרך חור בקוטר של מעל 2 ס"מ, עכבר צעיר יכול לחדור מבעד לחור בקוטר של למעלה מ- 0.5 ס"מ). פעולות נוספות למניעת נגיעות של מכרסמים היא פעולה של ניקיון סביבתי (סניטציה) וטיפול תקופתי בביובים.

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים

פשפשים הם חרקים קטנים הניזונים מדם של בני אדם ובעלי חיים. הם נפוצים בכל העולם ויכולים לגרום לנזקים בריאותיים ואי נוחות רבה. הפשפשים בולטים בחדקם

קרא עוד »
הדברה בחריש

הדברה בחריש

חריש היא עיר יחסית חדשה במדינת ישראל ונמצאת בקרבת צמחייה, ולכן ההיתקלות במזיקים בעלת פוטנציאל גבוהה יותר. כפי שקורה בערים רבות, גם כאן מתמודדים התושבים

קרא עוד »
× ייעוץ בחינם!