ג'וקים קטנים – מאיפה הם באים?

הם חומים, הם קטנים ולא נעים להיתקל בהם ביום או בלילה. אנחנו כמובן מתכוונים לג'וקים קטנים. גם אם הבית שלכם נקי ומסודר תוכלו למצוא אותם במטבח ובאמבטיה או סתם באחד החדרים. אנשים רבים מנסים לפתור את הבעיה על ידי ריסוס ספריי נגד ג'וקים או שימוש במוצרי ניקיון הכוללים כימיקליים דוחי חרקים ותיקנים ואם תפתחו את הארון מתחת לכיור אצלהם בבית תראו מגוון מוצרים כאילו עשו רכישה סיטונאית.

מי אתם ג'וקים קטנים?

הג’וקים הקטנים פעילים בכל ימות השנה, חורף או קיץ. יש להם צבע חום אדמדם ואורכם מגיע לשני סנטימרים בלבד. הג'וקים הקטנים (הנקראים גם תיקן גרמני) אוהבים לאכול שאריות מזון ובעיקר תירס, כך שניתן למצוא אותם בעיקר במטבח. העובדה שהם קטנים וזריזים מקשה על האיתור שלהם ועל הטיפול בהם.

ג'וקים קטנים במטבח

מדוע הג'וקים אוהבים להיות במטבח? מפני ששם הכי קל להם למצוא שאריות של מים ומזון המכיל סוכרים, עמילנים ובשרים. הם חמקמקים וחכמים ואוהבים להתחבא במקומות שאף אחד לא חשב עליהם. קיימים לא מעט דיווחים על אנשים שמצאו ג'וקים קטנים במכשיר התמי 4 שלהם.

אך זה לא הסוף, היות והם נמצאים בחיפוש מתמיד אחר שאריות מזון תוכלו למצוא אותם גם בתוך טוסטר לחיץ. מכונות קפה, מגירות חשוכות ואפילו בתוך מדיח הכלים.

היה ומצאתם ג'וקים קטנים במטבח וניקיתם אותו בצורה יסודית, לכאורה נראה לכם שהבעיה נפתרה. לא הרבה יודעים זאת אך הג'וקים הקטנים יכולים לחיות תקופה ארוכה ללא מזון, כך שגם אם "השטח נראה נקי" בפועל הוא איננו כזה.

אם המשפט האחרון גרם לכם לחשוב על רכישה סיטונאית של חומרי ריסוס ביתיים, הרשו לנו להרגיע אתכם ולהציע הדברה מקצועית ויסודית.

הדברה מקצועית לג'וקים קטנים

אם זיהיתם במטבח ג'וק אחד או שניים, דעו שעוד רבים מהם מסתתרים וחיים להם בין הארונות והמגירות. על מנת להיפטר מהם בצורה יעילה מומלץ להיעזר בשירותי הדברה מקצועית הכוללת שימוש בפתיונות ומלכודות. מדוע להשתמש דווקא באלה ולא בחומרי ריסוס מוכרים הנמכרים בכל מכולת וסופר? ובכן, התשובה אולי תפתיע אתכם אך הג'וקים הקטנים עמידים בפני חומרי ריסוס נוזליים ודווקא הפתיונות והמלכודות נמצאו יעילים יותר לאורך זמן.

הפתיון, שעשוי מעמילן תירס ומכיל חומר רעיל, מניחים מתחת לספה או לשידה ואת המלכודות העשויה מדבק רעיל מניחים תחת המקרר או התנור. בכל מקרה, חובה להתקין את הפתיונות והמלכודות הרחק מהישג ידם של ילדים ובעלי חיים.

סוף לבעיית הג'וקים הקטנים

השילוב בין הפתיונות ובין המלכודות הוא שילוב מנצח אשר פותר את בעיית הג'וקים הקטנים תוך מספר ימים. יחד עם זאת היות ולא כל הג'וקים הקטנים יגיעו אל הפתיונות והמלכודות, קיים סיכוי גדול כי אלה שהצליחו לחמוק מההדברה יתרבו והבעיה תחזור על עצמה.

זה אומנם קורה לעיתים נדירות, אך אנחנו חוזרים להדברות נוספות במסגרת תקופת האחריות להדברה.

להזמנת הדברה נגד ג'וקים קטנים במטבח או באמבטיה,אתם יכולים להשאיר פרטים או ליצור איתנו קשר טלפוני.

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים

פשפשים הם חרקים קטנים הניזונים מדם של בני אדם ובעלי חיים. הם נפוצים בכל העולם ויכולים לגרום לנזקים בריאותיים ואי נוחות רבה. הפשפשים בולטים בחדקם

קרא עוד »
הדברה בחריש

הדברה בחריש

חריש היא עיר יחסית חדשה במדינת ישראל ונמצאת בקרבת צמחייה, ולכן ההיתקלות במזיקים בעלת פוטנציאל גבוהה יותר. כפי שקורה בערים רבות, גם כאן מתמודדים התושבים

קרא עוד »
× ייעוץ בחינם!